11 czerwca, 2021 #Motoryzacja

Wyciąganie wgnieceń – kto je wykonuje?

Uszczerbek na zdrowiu pojazdu z reguły nie jest ciekawym doświadczeniem dla jego posiadacza. Kiedy jednak mowa o drobnym uszczerbku na karoserii, nie należy się martwić. Naprawa lakiernika nie zawsze jest w takim wypadku konieczna. Warto zastanowić się nad wielkością szkód i udać się do specjalisty, dla którego wyciąganie wgnieceń to chleb powszechni.

Jak wygląda wyciąganie wgniotek w aucie?

Na czym polega wyciąganie wgnieceń? Robi się to przy pomocy profesjonalnego kleju oraz akcesoriów, które pozwalają na natychmiastową naprawę karoserii bez ingerowania w jej powierzchnię. Należy wiedzieć, że nałożenie dodatkowej warstwy lakieru idzie w parze ze znacznym spadkiem wartości pojazdu, więc nie zawsze jest to opłacalne rozwiązanie.

Jaki jest koszt wyciągania wgnieceń?

Rzeczy jasna wyciąganie wgnieceń może wydawać się łatwe do samodzielnego wykonania, ale jeśli nie mamy w tej kwestii pewności, należy udać się do mechanika albo blacharza, który zna temat od podszewki. Koszty takiej usługi są zwykle małe, a czas jej realizacji tak krótki, że z reguły jeszcze tego samego dnia samochód będzie gotowy. Dlatego zalecamy, aby nie panikować i spytać specjalistę, czy może obyć się bez lakierowania. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze nie tylko w tej chwili, ale i w trakcie ewentualnej sprzedaży samochodu.

Artykuł postał we współpracy z Eurograd. Jest to lider z okolic Krakowa z 10-letnim doświadczeniem w branży.

You Might Be Interested In