17 września, 2021 #Motoryzacja

Używany samochód z gwarancją – jak to możliwe?

W obecnych czasach rynek jest zapchany samochodami na sprzedaż. Mamy możliwość nabyć auto prosto z salonu, krótko używane sporo niższą cenę, ale także starsze pojazd za grosze. Samochodami handlują zarówno zawodowi agenci, komisy, ale też prywatne osoby. W rezultacie firmy, które próbują sprzedać samochód muszą się maksymalnie postarać aby przyciągnąć do siebie potencjalnych kupców.

Sprawdzonym miejscem, zajmującym się tematem samochodów używanych z gwarancją jest bez wątpienia Prestige Ubezpieczenia.

Jaką mamy gwarancję na samochód nowy, a jaką na używany?

Oczywistym jest, że nabywając samochód nieużywany będzie on miał gwarancję. Aby była obowiązująca niezbędne jest spełnienie pewnych warunków, na przykład użytkowanie auta zgodnie z przeznaczeniem czy serwisowanie go. Jak jednak wygląda gwarancja na samochód używany?

Jest to w gruncie rzeczy ubezpieczenie od wady nabyte przez komis samochodowy. Daje nam to poczucie pewności i przypuszczalnie bardziej rozważymy zakup takiego samochodu. Warto jednak dokładnie przeczytać taką polisę i przeanalizować czy nie ma tam tylko losowych wad, które nigdy nie zdarzają się w takich samochodach.

Szczególnie często taka gwarancja jest na okres do 3 lat, ale mimo wszystko zdarzają się towarzystwa ubezpieczeniowe świadczące dłuższą gwarancję. Dodatkowo taka ochrona często jest świadczona jedynie dla samochodów młodszych niż 10-15 lat i z określonym maksymalnym przebiegiem.

Na czym polega przedłużona gwarancja na używane auto

W internecie znajdziemy też propozycje przedłużenia gwarancji na samochód używany. Tego typu ubezpieczenie możemy wykupić jeśli naszemu samochodowi nie skończyła się gwarancja u producenta i pragniemy ją przedłużyć. W przypadku takiej ochrony pojazd musi spełnić kilka wymogów – maksymalny (wyznaczony przez firmę przedłużającą gwarancję) przebieg, wiek oraz naturalnie przestrzeganie zasad istniejącej gwarancji producenta. To rozwiązanie jest doskonała w przypadku kiedy zostajemy właścicielami stosunkowo młodego pojazdu. Zazwyczaj za auto wyjeżdżające z salonu zyskujemy 2 lub 3 letnią gwarancję i pozbywając się go możemy przedłużyć zabezpieczenie o następne kilka lat.

Używane auta z gwarancją – na co zwrócić uwagę?

Koniecznie przeczytaj warunki takiej gwarancji. Niejednokrotnie możemy tam wyszukać zapisy o ustalonych usterkach, które są, a które nie są naprawiane. Opłaca się spojrzeć na ten wpis, gdyż może okazać się, że główne wady nie znajdują się tam i finalnie kupimy samochód z gwarancją, a w przypadku wykrycia wady i tak nie będziemy mogli z niej skorzystać.

Taka sprawa jest bardzo korzystna do czasu aż sprzedawcy samochodów nie zaczną tego wykorzystywać na swoją korzyść. Oferta przestaje być opłacalna jeśli wydać więcej samochód jedynie ze względu na gwarancję, a w rzeczywistości będzie dotyczyć nigdy nie pojawiających się usterek i awarii.

Podsumowanie – czy inwestycja w zakup samochodu z drugiej ręki z gwarancją jest dobrą opcją?

Reasumując – możemy poczynić zakup niedługo używanego samochodu od dealera, który posiada gwarancję od producenta, kupno auta względnie nowego, który ma wydłużoną gwarancję fabryczną, lub zakup auta kilkuletniego, któremu wykupiono specjalną polisę ubezpieczeniową na wypadek popsucia. Warto przekalkulować czy ta opcja jest wartościowa w przypadku upatrzonego przez nas samochodu, albowiem dopóki nie będzie tylko nadużywana, może być fajną alternatywą dla kupna samochodu z salonu. 

You Might Be Interested In