01 października, 2021 #Biznes

Metale kolorowe i ich sprzedaż

Jakie istnieją metale kolorowe?

Zacznijmy od tego, że wyjaśnimy czym tak właściwie są te metale kolorowe? Może domyślasz się, że nie myślimy o pomalowanych farbą rzeczach. Metale kolorowe nie zawierają cząstek żelaza i dzielą się na lekkie i ciężkie. Lekkie to między innymi aluminium i magnez, dlatego aluminiowe puszki są również odbierane w skupie złomu. Metale ciężkie to na przykład cyna, kadm, miedź, jak również złoto i platyna.

Metale nieżelazne wykorzystywane są w szczególności w przemyśle grzewczym ponieważ są świetnymi przewodnikami ciepła. Natkniemy się na nie też na przykład w branży budowlanej i przemyśle elektronicznym. 

Domowe sposoby na odróżnienie aluminium od żelaza

W jaki sposób upewnić się, że rzecz, którą mamy jest kolorowa? Kiedy nie jesteście przekonani czy wasza rzecz jest z miedzi czy z żelaza – warto zrobić test z nagrzaniem przedmiotu. Wystarczy tutaj wiedzieć to, że metale kolorowe bardzo dobrze przewodzą ciepło i ekspresowo łapią wysoką temperaturę.

Bardzo prostym domowym sposobem jest także użycie magnesu. Przyciąga on żelazo, ale nie zadziała to w stosunku do aluminium. Istnieje również szansa, że element zawiera w sobie kilka rodzajów metali. W przypadku kiedy myślimy, że rzecz nie jest żelazna, ale zawiera w sobie zaledwie domieszkę tego metalu zabierzmy przedmiot do miejsca skupu metali kolorowych. Fachowcy pracujący tam sprawdzą to dla nas i powiedzą czy element jest dużo warty. Taka firma na pewno występuje w Lubartowie (sprawdź skupsurowcowlublin.pl).

Jakie przedmioty można sprzedać na skupie metali kolorowych?

Zazwyczaj słowo złom i jego skup przywodzi nam na myśl stalowe rzeczy, ale czy wiedzieliście, że metale kolorowe także skupowane w ogromnej ilości takich miejsc? W Lubartowie bezproblemowo odnajdziecie zaufaną firmę, która weźmie od Was te przedmioty. Na dodatek metale nieżelazne są wartościowsze niż stalowy złom. Jedynym wymaganiem jest 100% metali kolorowych, bez dodatku żelaza. Zdarza się, że aluminium jest łączone z żelazem, a wtedy cena takiego złomu będzie zbliżona do ceny stali i mniejsza niż samego aluminium.

Na pewno gdzieś w piwnicy lub na strychu kurzą się stare miedziane rury i kable, aluminiowe przedmioty albo jakieś wiekowe sztućce czy uszkodzone łańcuszki. To wszystko warto zabrać do skupu metali kolorowych, gdzie wymienicie to na niezłą sumę.