04 sierpnia, 2021 #Brak kategorii

Jak zmniejszyć spalanie w samochodzie?

Nie da się ukryć, że spalanie jest bardzo istotną kwestią, jaką dobrze jest sugerować się w trakcie kupna samochodu. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że ostateczne spalanie nie jest zależne jedynie od specyfikacji samochodu (choć to też), lecz także od rodzaju oraz sposobów jego eksploatacji. Dobrze zatem zorientować się, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie, aby nie zbankrutować i wydawać stosunkowo niewiele pieniędzy na paliwo niezależnie od tego, czy jeździmy starą ekonomiczną Skodą, czy też potężnym potworem o ogromnej pojemności silnika. 

Spalanie paliwa – czynniki, które na nie wpływają

Niezwykle istotne jeśli chodzi o spalanie paliwa są: ilość koni mechanicznych, a także pojemność silnika. Warto jednak pamiętać, że to, w jaki sposób prowadzimy pojazd, także może w istotny sposób wpłynąć na spalanie. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę, że jazda miejska wymaga znacznie większych nakładów paliwa, niż długa trasa pokonywana jednostajnym tempem, bez ciągłego zatrzymywania się oraz przyspieszania. Jeśli w związku z tym kluczowym przeznaczeniem naszego samochodu będzie jazda po mieście, dobrym pomysłem będzie inwestycja w ekonomiczną jednostkę.

Jak zmniejszyć spalanie w samochodzie podczas codziennego poruszania się?

Aby zmniejszyć spalanie paliwa, warto trzymać się kilku niezwykle łatwych do zapamiętania zasad. Po pierwsze, optymalnym pomysłem będzie unikanie korków i wybieranie takich tras, które ograniczają przebywanie w nich do niezbędnego minimum. Ponadto dobrze jest utrzymywać względnie stałą prędkość na jak najwyższym biegu – w trasie idealną prędkością jest około 100-110 kilometrów na godzinę na piątym lub szóstym biegu. Ponadto, nie warto decydować się na nieustanne zwalnianie i przyspieszanie – jednostajność tempa jest najważniejsza, żeby spalanie było ograniczone do minimum. Mamy nadzieję, że rzeczowo odpowiedzieliśmy na pytanie dotyczące tej niezwykle ważnej kwestii, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie. 

Źródło informacji: Torst