30 czerwca, 2021 #Porządek

Jak wywieźć gruz po wyburzeniach?

Kiedy robisz remont albo dokonujesz rozbiórki z pewnością w twojej okolicy zalega spora ilość nadmiarowego gruzu. W zgodzie z prawem nie należy pozostawiać go na własnym terenie. Za to może grozić ci grzywna. Jaki jest sposób aby tego uniknąć?

Czy da się recyklingować odpady budowlane?

Gruz to doskonały materiał budowlany, niezależnie czy jest to gruz ceramiczny, ceglany czy betonowy. Po poddaniu go przeróbce w postaci skruszenia, istnieje możliwość, by spożytkować go do budowy dróg, podjazdów czy tarasów. Zastosowań jest dużo i warto skorzystać z tak świetnego surowca. Możesz to zrobić na własną rękę, w momencie gdy nie znajdziesz dla niego zastosowania, zleć to odpowiedniej firmie zajmującej się wywozem ziemi i recyklingiem gruzu. Firma Fb-jelcz -odbiór gruzu od lat zajmuje się wywozem gruzu. Działa w okolicach Gdańska, Gdyni oraz całego Trójmiasta. Zaufaj profesjonalistom i pozbądź się problemu.

Gruz i odpady budowlane – jak to wywieźć?

W sytuacji, gdy nie mamy zamiaru zużytkować czy przetworzyć składników budowlanych, mamy obowiązek doręczyć je do punktu selektywnego zbierania odpadów w Gdańsku. Nie ma przeszkód by przeprowadzić to na własną rękę, ale kiedy nie dysponujesz, możesz skorzystać z usług profesjonalnego usługodawcy zajmującego się wywozem gruzu i ziemi. Taki tok postępowania ma mnóstwo korzyści – przede wszystkim działalność zajmująca się wywozem odpadów budowlanych podstawi w komfortowym dla nas miejscu kontener dopasowany pojemnością do oczekiwanej ilości pozostałości. Po pracach rozbiórkowych wystarczy napełnić go gruzem, a wywóz zostawić specjalistom. Należałoby pamiętać że za niedostarczenie gruzu do PSZOK-u lub wyrzucanie ich w miejscu niedozwolonym (to znaczy lokalizacji innej niż zakład utylizacyjny) grozi kara pieniężna w wysokości od 200 zł do aż 5000 zł.