26 maja, 2022 #Biznes

Ile kosztuje Bitcoin?

Bitcoin od pewnego okresu znajduje się w mainstreamie wielu osób i mediów. Cyfrowa(y) waluta od swojego ogłoszenia w 2011 roku systematycznie rośnie. U swego zarania Bitcoin był wart mniej niż 1 dolar. Pod koniec 2021 jego cena osiągała niemal 70 tysięcy dolarów. Na chwilę obecną zamyka się w okolicach 40 tysięcy dolarów. Bitcoin w 10 lat przebył długą drogę stając się najbardziej popularnym i najbardziej pożądanym cyfrowym dobrem. Jak kształtuje się jego cena i z jakich czynników ona wynika?

Skąd popularność Bitcoina?

Bitcoin został zaprezentowany jako dobro odporny(e) na inflację i interwencje ze strony banków centralnych. Od tamtej pory tysiące internautów skupia się na jego rozwoju(em). Są to zwolennicy wolności, anonimowości i braku centralizacji.

Dzięki temu, że jest dobrem deflacyjnym, jego ilość jest skończona. Pozwala to na zabezpieczenie własnych funduszy. Jest to przede wszystkim cenione w obecnych czasach, gdzie inflacja ciągle rośnie.

Popularność Bitcoina sprawiły również, że niemal codziennie powstają nowe kryptowaluty. Każda z nich próbuje stawić czoła różne(ym) problemy(om) i charakteryzować się funkcjonalnością.

Posiadanie Bitcoina można porównać do rezygnacji(ą) z usług banków. W zamian sami zostajemy swoim bankiem. Ma to zalety, ale łączy się też z ryzykiem. Trzeba pilnować naszych środków, odpowiednio dbać o wszystkie zabezpieczenia. W sieci jest wiele hakerów czekających na nasz błąd.

Bitcoin – skąd wahania cen?

Cena Bitcoina od początku się waha. Jednak badając wykres tego coina w szerokiej skali można zauważyć, że mimo różnych turbulencji “cyfrowe złoto” systematycznie pnie się do góry. Jego cenę determinuje wiele czynników.

Zaczynając od ilości BTC dostępnego na rynku ze względu na malejące możliwe do uzyskania zasoby BTC to naturalne, że jego cena wzrasta.

Jest to również dobro podatne na ruchy na innych rynkach czy giełdach kryptowalut. Dzięki otwartości Bitcoina, każdy internauta może bez problemu śledzić. Można sprawdzić, która giełda kryptowalut proponuje najlepszy kurs BTC, jak również tego ile monet wpłacają i wypłacają z giełdy użytkownicy.

Na cenę Bitcoina rzutują też wydarzenia na świecie. Obecnie przyszło nam żyć w dynamicznych czasach. Wykres Bitcoina tylko to potwierdza.

Do Bitcoina porównuje się inne kryptowaluty. Kazda szanujaca sie giełda kryptowalut oferuje możliwości handlu parami: Bitcoin do alternatywnych kryptowalut.

Badanie rynku dowodzi, że zazwyczaj, gdy cena Bitcoina rosła, rosły wraz z nią inne kryptowaluty.

Giełda kryptowalut, na której kupować będziemy BTC powinna być dojrzałym wyborem inwestora. Istotnym podziałem jest rozróżnienie giełd zdecentralizowanych i scentralizowanych. Giełda kryptowalut scentralizowana jest łatwiejsza w korzystaniu, jednak wymaga naszych danych osobowych. Giełdy zdecentralizowane natomiast zapewniają anonimowość. Patrząc na kontrolę społeczeństwa, która postępuje, coraz więcej ludzi wybiera korzystanie z anonimowych giełd.

Źródło: Blog z rankingiem giełd kryptowalut

You Might Be Interested In