13 czerwca, 2022 #Edukacja

Czy warto uczyć się hiszpańskiego?

Język hiszpański jest jednym z popularniejszych języków obcych do nauki. Coraz częściej można spotkać go w szkołach licealnych jako drugi język. Nie należy on również do najtrudniejszych w nauce. Czy przydaje się jednak poza szkołą? Zdecydowanie nie można go porównać do angielskiego, którym porozumiemy się prawie wszędzie. Sprawdźmy czy nauka hiszpańskiego się opłaca i kiedy może nam się on przydać.

Drugi najpopularniejszy język na świecie!

Najczęściej sięgamy po naukę jakiegoś języka kiedy planujemy wizytę w danym kraju. Tak też jest w przypadku hiszpańskiego, ponieważ Hiszpania jest niezwykle często wybierana na krótkie albo długie wyjazdy. Powinniśmy jednak mieć świadomość, że nie tylko tam będziemy mogli dogadać w języku hiszpańskim. Aż 20 państw używa hiszpańskiego jako języka oficjalnego, albo jako drugiego języka. To sprawia, że jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie. Jeżeli zdecydujesz się na wakacje w Ameryce Łacińskiej, Andorze lub Gwinei Równikowej to będziesz się tam porozumiewać po hiszpańsku. Warto tutaj także dodać, że aż 45 milionów mieszkańców Stanów Zjednoczonych porozumiewa się po hiszpańsku.

Chcesz szybko nauczyć się obcego języka? Wybierz hiszpański

Dzisiaj bardzo ceni się umiejętność porozumiewania się w językach obcych. Hiszpański jest więc idealnym kolejnym językiem, bo należy do jednych z łatwiejszych do nauki. Sporo słów, które znamy po angielsku, będą bardzo podobne do tych hiszpańskich. Jeśli umiesz już francuski, włoski lub portugalski, to również nauczysz się hiszpańskiego bardzo szybko. W dodatku słówka hiszpańskie czyta się identycznie, jak się je pisze.

Jakie są sposoby na naukę hiszpańskiego?

Jeżeli uczyłeś się hiszpańskiego w liceum lub na studiach to jesteś już po części wygranym. Z pewnością zdecydowanie szybciej będziesz się swobodnie posługiwał językiem. Uczyć hiszpańskiego można się przede wszystkimw szkole językowej. Znajdują się one w całym kraju, także w Skierniewicach. Inną opcją jest znalezienie prywatnego nauczyciela i chodzenie na lekcje indywidualne, oraz zainstalowanie jednej z wielu aplikacji do nauki języków obcych. Ten ostatni sposób jest jednym z najłatwiejszych i często można połączyć się tam z rodowitymi hiszpanami. Dzięki temu od samego początku będziecie skupiać się na mówieniu, a nie jedynie na teorii. Wybierając szkołę językową w Skierniewicach także zwróćcie uwagę na to, czy duży nacisk jest kładziony na umiejętność praktycznego posługiwania się językiem.

You Might Be Interested In