18 sierpnia, 2021 #Przemysł

CNC dla początkujących – o czym dobrze jest pamiętać?

Obróbka skrawaniem CNC ze względu na swoje liczne zalety jest coraz częściej wybierana. Niemniej, szczególnie dla początkujących, usługi CNC mogą być nieco skomplikowane do zrozumienia. Z tego względu opłaca się zapoznać z paroma pomocnymi radami. Co powinno się wiedzieć o obróbce CNC?

Na czym dokładnie polega obróbka CNC?

CNC to skrót od angielskiego Computerized Numerical Control. W dużym uproszczeniu jest to układ, który pozwala na zaprogramowanie wybranych urządzeń, jak choćby frezarki elektrodrążarki czy tokarki. Obróbka skrawaniem CNC pozwala na wygodne oraz niezwykle dokładne wiercenie, cięcie, toczenie oraz frezowanie wybranych materiałów – zwykle obrabiane są tworzywa sztuczne oraz drewno, ale równie dobrze modyfikować można szkło i metal.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy CNC?

Na rynku można znaleźć obecnie wiele różnych firm zajmujących się obróbką skrawaniem CNC. Niemniej, aby zyskać gwarancję najwyższej jakości usługi, powinno się zwrócić uwagę na kilka najistotniejszych parametrów. Skuteczna firma dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym – zwiększy to zakres świadczonych usług. Charakteryzuje ją między innymi:

  • doświadczenie – przekłada się to na lepszą precyzję, obsługę klienta oraz wykonywane usługi;
  • uniwersalność – najlepsza firma sprosta wymaganiom nawet bardzo wymagających klientów;
  • jakość – niezwykle istotni są odpowiednio przeszkoleni pracownicy – proces będzie zgodny z obowiązującymi normami i odbędzie się przy wykorzystaniu najwyższej jakości sprzętu.

Z tych względów właśnie najczęściej wybierana jest firma kinstal-cnc.pl – obróbka skrawaniem. Świadczy o tym mnóstwo dobrych opinii oraz grono zadowolonych klientów. W ofercie można znaleźć cały szereg usług CNC, dostępne jest między innymi cięcie, gięcie oraz spawanie, a także obróbkę skrawaniem.

Obróbka skrawaniem CNC – dlaczego opłaca się ją wybrać?

Główną zaletą CNC jest przede wszystkim dokładność obróbki. Można ciąć wyjątkowo skomplikowane kształty, co jest bardzo trudne i pracochłonne w czasie pracy ręcznej. Dodatkowo maszyny można ustawić tak, by wiele razy powtórzyły jeden element. CNC skraca czas pracy, minimalizuje ryzyko błędu, a także oszczędza tworzywa. Elementy otrzymane poprzez obróbkę skrawaniem nie potrzebują dodatkowych czynności wykańczających. Maszyny skutecznie skracają pracę oraz cały proces produkcji części.